Šiltuoju metų laiku, ypač vasarą, nemažai bėdos gali pridaryti žaibas. Šis gamtos reiškinys gali labai stipriai pakenkti kompiuteriui. Pirmiausia tikslinga aptarti du būdus, kuriais žaibas gali paveikti elektros prietaisus tame tarpe ir kompiuterį. Pirmas būdas toks, kad žaibo išlydžio elektros srovė daugiau kaip kilometro spinduliu sukuria aplink save visais dažniais kintantį magnetinį lauką. Elektromagnetiniai impulsai į elektros prietaisus patenka per elektros tiekimo sistemą, per duomenų perdavimo kabelius, antenas ir pan. Kitas būdas, kaip žaibas gali pakenkti elektros prietaisui, tai kai žaidas trenkia į elektros liniją ir smarkiai išauga įtampa. Šiam įtampos padidėjimui ypač jautrūs modemai, šakotuvai, serveriai ir kt. Specialistų teigimu, nuo žaibo padaromos žalos galima apsisaugoti tik vienu būdu – prieš prasidedant perkūnijai ar kai tik išgirstate pirmuosius jos signalus, iš elektros tinklo būtinai išjunkite visus elektroninius prietaisus, žinoma, ir kompiuterį.

Po žaibavimų internete padaugėja diskusijų temomis „Dingo internetas po žaibavimo“, „Ką daryti, jei dingo internetas po žaibavimo?“ ir pan. Nors, kaip jau buvo minėta, žaibuojant privalu išjungti elektros prietaisus, ištraukti rozetes iš kištukų, ne visada šios rekomendacijos laikomasi. Kai kurie, nepaisantys šių patarimų, net žaibuojant ir toliau dirba kompiuteriu. Kuo jie rizikuoja? Jei žaibuojant neišjungsite kompiuterio iš kompiuterinių tinklų, tai žaibo sukeltas magnetinis laukas gali pažeisti tinklo plokštę. Labai svarbu, kad žaibuojant, ne tik nesinaudotumėte internetu, tačiau ir atjungtumėte modemą nuo kompiuterio (jei naudojatės internetu modeme). Priešingu atveju, žaibas ne tik gali padaryti žalos kompiuteriui, t. y. teks keisti tinklo plokštę, tačiau net ir sukelti gaisrą.

Jei dingo internetas po žaibavimo, galimas daiktas, kad tinklo plokštės keitimas neišvengiamas. Norėdami išvengti šios paslaugos, kuri patuštintų Jūsų kišenę, laikykitės anksčiau pateiktų rekomendacijų, taip pat galite kreiptis į specialistus, kad sumontuotų kompiuterio tinklo apsaugą.