Jūsų kompiuterio darbas sulėtėjo, o kompiuteriui pasikrovus „išmetama“ nemažai įvairių neaiškių lentelių? Galima daryti prielaidą, kad Jūsų kompiuteryje „apsigyveno“ nepageidaujamas svečias – virusas.

Gaila, tačiau nė vienas kompiuteris nėra 100 proc. apsaugotas nuo virusų. Visi jų bijome, nelaukime, nenorime, saugome savo kompiuterius, tačiau jei visgi virusas „įlindo“, ką daryti tuomet? Skubėti pas kompiuterių specialistus ar išvalyti kompiuteri nuo viruso pačiam?

Virusų trynimas galimas įvairiomis tam skirtomis programomis. Šiam procesui reikia interneto. Jei užkrėstame kompiuteryje jo nėra, naudokitės kitu, kuriame nėra virusų, ir atmintuku (programoms perkelti). Pirmiausiai turite iš kompiuterio pašalinti Jums neaiškias programas (per „Add / Remove Programs“), taip pat tas, kurių pavadinime yra žodis „Toolbar“. Išimtis – jei ta programa įdiegta Jūsų paties ir naudojama. Drauge pašalinkite ir seną antivirusinę programą. Kodėl? Kadangi senoji programa tikriausiai jau neveiksminga arba pati pažeista viruso.

Kitas žingsnis – atsisiųskite iš interneto virusų trynimui skirtas programas, skenuokite jomis savo kompiuterį. Baigus skenuoti, spauskite atsiradusį „Clean / Remove“ mygtuką ir ištrinkite virusus.

Paskutinis etapas – naujos antivirusinės programos įdiegimas.

Kartais virusą reikia pašalinti rankiniu būdu. Šį procesą verta patikėti specialistui, turiančiam reikiamų žinių ir patirties. Pirmasis rankinio viruso pašalinimo proceso etapas – antivirusinės programos paleidimas. Programa suras pažeistus dokumentus ir parodys viruso vietas. Kitas etapas – virusų trynimas. Jei antivirusinės programos neturite arba turima programa viruso neaptinka, tai viruso tipą nustatykite pagal veikimo požymius. Kaip tai padaryti? Jei Jums „išmetami“ viruso pranešimai, užsirašykite pranešimo žodžius. Jei virusas atsiųstas elektroniniu paštu, užsirašykite šio laiško temos eilutę. Kitas etapas – viruso paieška antivirusinės programos gamintojo svetainėje. Čia ieškokite viruso pavadinimo pagal užsirašytus žodžius / tekstus. Radę viruso pavadinimą, skaitykite jo pašalinimo instrukciją. Virusų trynimas rankiniu būdu – ženkliai ilgesnis ir sudėtingesnis procesas.

Virusų trynimas – atsakingas procesas. Jei jį atlieka ne profesionalas, tai ir laiko eikvojama daugiau, ir nėra garantijų, kad viskas bus atliktas gerai. Todėl tikslingiau būtų virusų trynimą patikėti specialistams, kurie operatyviai ir kokybiškai išvalys Jūsų kompiuterį nuo virusų, pakonsultuos, pasiūlys gerą antivirusinę programą.