Dulkių daugiau ar mažiau yra kiekvienuose namuose, biure ir kitose patalpose. Visiškai nuo jų neapsisaugosime ir neapsaugosime savo daiktų. Nė neabejokite, kad dulkės kenkia ir Jūsų kompiuteriui. Klausiate, kodėl taip gali būti? Kokia sąsaja tarp kompiuterio ir dulkių? Pirmiausia, reikia pradėti nuo to, kad kai kurios kompiuterio dalys, pavyzdžiui, centrinis procesorius, linkę kaisti, todėl joms reikalingas aušinimas. O besikaupiančios dulkės trikdo normalią vėsesnio oro cirkuliaciją, kuri yra reikalinga kompiuterio aušinimui.

Taigi, kokią žalą kompiuteriui gali padaryti dulkės? Jos gali sukelti kompiuterio dalių perkaitimą, aušintuvų, maitinimo bloko gedimus, taip pat dulkės gali sąlygoti lėtesnį kompiuterio darbą, didesnį keliamą triukšmą, sumažėjusią oro srautų cirkuliaciją ir kt.

Nors dulkės žalo darą visiems kompiuteriams – nepriklausomai, ar jis nešiojamas, ar stacionarus, visgi nešiojamus kompiuterius ši problema paliečia dažniau, kadangi jų aušinimo sistema yra prastesnė ir sparčiau užsikemša dulkėmis. Kokie ženklai gali signalizuoti, kad kompiuteriui reikalingas valymas nuo dulkių? Jei pastebėjote, kad kompiuteris dirba garsiau nei įprastai, darbas vyksta lėčiau, o kompiuteris dar ir išsijunginėja – vadinasi, reikia valyti dulkes.

Siekiant išvengti kompiuterio gedimo dėl dulkių, reikia nuolat jį prižiūrėti, saugoti, kad jis kuo rečiau turėtų sąlytį su dulkėmis. Taip pat rekomenduojama periodiškai (idealiausia – kas pusmetį) atlikti kompiuterio valymą nuo dulkių. Šis procesas reikalauja specifinių žinių, todėl jei nenorite pakenkti savo kompiuteriui dar labiau, valymo nuo dulkių procedūrą patikėkite specialistui.

Pristačius kompiuterį meistrui, jis valymo nuo dulkių procesą pradės kompiuterio išardymu, taip pat išardomas kompiuterio aušintuvas. Tuomet profesionaliai pašalinamos dulkės, pakeičiama termo pasta (tai rekomenduojama visada, kai tik atliekamas dulkių valymas, kadangi senoji pasta uždžiūva). Tai atlikus, kompiuteris vėl surenkamas, patikrinamas jo veikimas. Jei viskas veikia nepriekaištingai – kompiuteris grąžinamas ir vėl yra pasirengęs dirbti visu pajėgumu.

Iš aprašymo galima susidaryti nuomonę, kad kompiuterių valymas nuo dulkių paprastas ir nesunkiai įgyvendinamas kiekvienam. Tačiau skubame paneigti šią poziciją, nes kaip ir kiekvienam remonto darbui, čia reikalingos specialios žinios ir atitinkami prietaisai. Savamokslis kompiuterių valymas nuo dulkių gali padaryti dar didesnę žalą, todėl siekdami taupyti savo laiką ir pinigus – patikėkite šį procesą specialistui.