Pastebite, kad Jūsų kompiuteris veikia lėčiau? Jei sulėtėjo kompiuterio darbas, tam gali būti kelios priežastys.

Bene dažniausia sulėtėjusio kompiuterio darbo priežastis yra programų instaliavimas. Žinoma, teigiama yra tai, kad virtualioje erdvėje gana daug nemokamų programų, kurių vienos palengvina vartotojo darbą, kitos – skirtos laisvalaikiui ir pan. Tačiau problema iškyla tuomet, jei programas instaliuoja nepatyręs vartotojas. Įvairios nemokamos programėlės turi vieną neigiamą niuansą – drauge su programa instaliuojamos ir reklaminės programėlės, taip vadinamos „toolbar“, kurios ženkliai palėtina ne tik naršyklės, tačiau ir viso kompiuterio darbą. Nepamirškime ir to, kad dažnai instaliuojame ne vieną nemokamą programą, o kuo jų daugiau – tuo didesnė tikimybę, kad kompiuterio darbas lėtės. Jei nesate tikras savo gebėjimais gerai suinstaliuoti norimas programas – verčiau kreipkitės į specialistus. Tai Jums nekainuos daug, tačiau būsite tikri, kad ateityje tai netaps Jūsų kompiuterio darbo sulėtėjimo priežastimi.

Daug ir nenaudojamų programų taip pat yra viena iš sulėtėjusio kompiuterio darbo priežasčių. Taip pat periodiškai peržiūrėkite savo kompiuteryje esančias programas ir pašalinkite tas, kurių nenaudojate. Taip pat tikslinga būtų apriboti tų programų skaičių, kurios vykdomos paleidus kompiuterį.

Jei sulėtėjo kompiuterio darbas, pažiūrėkite, ar nelaikote vienu metu atidarytų daugelio programų, elektroninių laiškų.

Labai dažnai kompiuterio darbo sulėtėjimą sąlygoja virusai. „Pagauti“ virusą labai nesunku. Tikriausiai daugelis turi bent po vieną atmintuką, kuriame laiko informaciją, pavyzdžiui, nuotraukas, filmus, dokumentus ir pan. Atmintukais neretai naudojamės ne tik prie savo kompiuterio, nešame juos ir naudojamės kituose kompiuteriuose, kurie gali turėti virusų, o Jūs to nežinosite. Šį atmintuką įkišę į savo kompiuterį ir nepraskenavę jo antivirusine programa, Jūs jau turėsite virusą savo kompiuteryje.

Kitas dalykas, kuris kelia riziką dėl virusų – socialiniai tinklai. Ar turite paskyrą „Facebook“? Jei taip – kyla grėsmė „pasigauti“ virusą, nes jų kūrėjai puikiai žino socialinių tinklų populiarumą ir kad tai yra itin palanki terpė virusams skleisti. Todėl, kol neįsitikinote, kad socialiniame tinkle Jums atsiųsta draugo nuoroda yra saugi, nespauskite jos!

Žaidimai… Populiaru, tiesa? Bet ar žinote, kad tik maža dalis vartotojų žaidimus perka parduotuvėse? Nes didžioji vartotojų dalis juo siunčiasi, „nulaužia“ ir neretai su tokiu žaidimu gauna nemalonų priedą – virusą.

Jei dabar pagalvojote, kad Jūsų kompiuteriui virusai nekelia grėsmės, nes jame instaliuota antivirusinė programa, tai Jūs klystate. Virusų grėsmė yra! Antivirusinė programa 100 proc. kompiuterio nuo virusų neapsaugo, prie apsaugos turite prisidėti ir Jūs patys.

Dar viena sulėtėjusio kompiuterio darbo priežastis – perpildyta atmintis, todėl specialistai rekomenduoja bet periodiškai (bent kartą per savaitę) paleisti kompiuterį iš naujo. Tai padės išvalyti atmintį ir užtikrins, kad pradėti procesai bus baigti.